A Türr nyerte a körzeti focidöntőt

Haraszti Gábor | 2024.03.23.

A 2009, 2010-ben születettek tornájával folytatódtak a Pápa Városi Diáksport Bizottság körzeti labdarúgó diákolimpiai döntői. A IV. korcsoportosok vetélkedését a Türr nyerte.

A torna tétje ezúttal is a megyei döntőn való szereplés jogának megszerzése volt. Az 'A' csoportban a Református, a Weöres, a Gyurátz és Pápakovácsi, míg a 'B' jelűben a Türr, az Erkel, a Szent István és Csót küzdött meg a két továbbjutó hely egyikéért. A legjobb négy között végül a Refi az Erkelt legyőzve jutott a fináléba, ellenfele a Gyurátzot legyőző Türr volt. A döntőben folytatta egész napos kiegyensúlyozott, jó teljesítményét a Türr, mely magabiztosan, 5-0-ra múlta felül ellenfelét. A bronzmeccset az Erkel nyerte.

A Türr fölényét jól mutatja, hogy a fiatalok veretlenül, 24 lőtt és mindössze két kapott góllal zárták a napot. Végeredmény: 1. Türr, 2. Református, 3. Erkel, 4. Gyurátz, 5. Weöres, 6. Szent István, 7. Pápakovácsi, 8. Csót.