A kimaradt helyzetek megbosszulták magukat

Haraszti Gábor | 2024.09.07.

Három nappal a vármegyei kupamérkőzést követően a bajnokságban lépett pályára a Perutz FC. A 15 tétmérkőzés óta veretlen pápaiak a harmadik helyen álló Sümeggel a sok kimaradt lehetőség miatt 2-2-es döntetlenre végeztek.

Jól kezdte a mérkőzést a Perutz, előbb Nagy Krisztián találta el a kapufát, majd Varga Bence ziccerét védte bravúrral Szabó. Nem sokkal a félidő vége előtt megszerezte a vezetést a hazai alakulat, Szalai szabadrúgását Hauser csúsztatta a bal sarokba 1-0. A második etapban a Sümeg nyolc perc alatt fordított, az 55.percben egy megcsúsztatott szabadrúgás után Görhes lövése talált utat a pápai lábak között a hálóba 1-1. A 63.percben pedig már a Sümeg vezetett, egy szögletrúgást Bolla bólintott a hazai hálóba 1-2. A 71.percben tíz emberre fogyatkoztak a vendégek, Nimsz kapta meg második sárga lapját. Az emberelőnyt négy perccel később sikerült gólra váltani, Rozman beadását Nagy Krisztián fejjel értékesítette 2-2. Bár a Perutz több helyzetet is kidolgozott a folytatásban, a három pontot érő találatot nem sikerült megszereznie.

Perutz FC – Sümeg VSE 2-2 (1-0) Gsz.: Hauser B., Nagy K. ill. Görhes, Bolla

Kun-Szabó Attila: Jól kezdtük a meccset, több helyzetet is kialakítottunk, melyek kimaradtak. A vezető találat után a Sümeg talált két gólt, mi pedig be voltunk oltva a gól ellen, minden kimaradt, még a lefújás pillanatában is a kapussal álltunk szemben. Gratulálunk az ellenfélnek, megpróbálunk legközelebb javítani.

Perutz FC: Varga – Mogyorósi (Cser 64.), Németh N., Nagy K., Varga B. (Sós 46.), Szalai, Rozman, Cseke, Nagy D., Ruzsás, Hauser B.

Sümeg VSE: Szabó – Márkus, Nimsz, Bolla, Farkas, Varga, Nedelkó, Szakonyi, Csik, Görhes A., Görhes T.

A Perutz a MOL Magyar Kupa 3. fordulójában szeptember 14-én 15 órai kezdéssel Balatonalmádiban lép pályára.