A vármegyei döntőbe úszták magukat

Haraszti Gábor | 2024.02.04.

A Városi Diáksport Bizottság szervezésében a Várkertfürdőben rendezték meg a körzeti úszó diákolimpia ’B’ kategóriás döntőjét. A bajnokság célja a versenyengedéllyel nem rendelkezők számára a sportág népszerűsítése, a diákolimpiai bajnoki címek valamint a vármegyei döntőn való részvétel eldöntése volt.

Korcsoporttól függően 50 és 100 méteres gyors, mell és hátúszásban rendezték meg a versenyszámokat, melyre a megszokottnál jóval kevesebben, körülbelül harmincan jelentkeztek. A versenyszámok első három helyezettje a vármegyei döntőbe került, melyre a győztes váltó is készülhet.

A mezőnyben a legjobban a Munkácsy Mihály Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola szerepelt, mely 13 egyéni és 1 váltó továbbjutó helyet szerzett, a képzeletbeli dobogón második a Türr, harmadik a Tarczy iskola lett.

A középiskolások közvetlenül a megyei döntőre nevezhettek. A továbbjutók névsora IDE kattintva érhető el.