Az Erkel és a Munkácsy a továbbjutó

Haraszti Gábor | 2023.04.19.

Két korcsoport küzdelmeivel folytatódtak a körzeti labdarúgó diákolimpia küzdelmei. A II. korcsoportosoknál az Erkel, a III. korcsoportosok kategóriájában a Munkácsy jutott a megyei döntőre.

A Városi Diáksport Bizottság a Perutz stadion műfüves játékterein rendezte meg a II. és III. korcsoportos labdarúgó diákolimpiát. Az időjárás ugyan nem fogadta kegyeibe a tornát, ám a hideg és az eső a résztvevőket cseppet sem zavarta. A pápai iskolák közül a Szent István, a Weöres, a Munkácsy, az Erkel, a Türr, a Gyurátz indult, a körzetet Nemesszalók, Pápakovácsi és Csót képviselte. A II. korcsoportosoknál az Erkel és Nemesszalók teljesített a legjobban, a csoportmeccsek során az Erkel csak büntetőrúgásokkal tudta legyőzni a szalókiakat, akikkel a döntőben ismét találkoztak. A fináléban 2-1-re az erkelesek nyertek.

Hasonló izgalmakat tartogattak a III. korcsoportosok mérkőzései, ahol hét iskola indult. A döntőbe két csoportbeli ellenfél, a Munkácsy és a Türr jutott. A csoportmeccsek során a Türr 1-0-ra nyert, a kupa utolsó találkozóján a Munkácsy vissza tudott vágni, 1-1-es rendes játékidőt követően a heteseket 4-3 arányban a Munkácsy nyerte, kivívva a továbbjutást.