Követés:
PÁPA - SPORT

Büntetőpárbaj után esett ki a kupából Perutz FC

Haraszti Gábor | 2024.09.15.

A Perutz FC a MOL Magyar Kupa 3. fordulójában Balatonalmádiban lépett pályára. A pápaiak 120 perc, gól nélküli játékot követően büntetőpárbajban alulmaradtak riválisukkal szemben, átadva a múltnak 15 meccses győzelmi sorozatukat.

Hideg, esős, orkán erejű szélben találkoztak a felek a Balaton partján, ahol a rendes játékidőben a vendégek többször is eldönthették volna a továbbjutás kérdését, sajnos minden lehetőséget elpuskáztak. A 90 perc és a 2×15 perces hosszabbítás sem hozott döntést, így következhettek a tizenegyesek, ahol a hazaiak kapusa, Sevinger két kísérletet is hárított, egy alkalommal pedig a felső kapufáról kifelé pattant a labda, viszont az Almádi játékosai nem hibáztak, így 3-1-es összesítéssel továbbjutottak.

Kun-Szabó Attila: Az irreális időjárási körülmények miatt alkalmatlan volt futballra a pálya. 80 km/h-ás szélben nem alakult ki jó játék, de így is több helyzetet dolgoztunk ki, végül tizenegyesekkel sajnos kikaptunk. Három alkalommal is 4-5 méterről nem tudtunk a kapuba találni, amíg ezen nem változtatunk, nem is fog más eredmény születni. Ettől függetlenül nem szabad elkeseredni, idei mérlegünk 22 győzelem, három döntetlen és mindössze egy vereség. Jövő héten folytatjuk a bajnokságot, ahol szeretnénk javítani, bízom benne, hogy már ezen a meccsen visszatalálunk a helyes útra és újra kiszakad a gólzsák.

Balatonalmádi SE – Pápai Perutz FC 0-0 (0-0) b.u.: 3-1

Balatonalmádi SE: Sevinger – Páhy (Nagy Á., 33.), Vincze (Bodnár, 115.), Ács, Babos, Király, Németh L. (Piri, 76.), Bóka, Hoffer D., Lórántfy, Jánó (Hoffer L., 103.). Edző: Farkas László.

Perutz FC: Varga P. – Mogyorósi, Németh N. (Erdősi, 99.), Nagy K., Szalai, Pető, Rozman, Cseke (Varga B., 62.), Nagy D. (Ruzsás, 82.), Sós (Cser, 72.), Hauser. Edző: Kun Szabó Attila.

A Perutz FC szeptember 21-én 16 órai kezdéssel a Pétet látja vendégül.

(Fotó: Nagy Lajos/veol.hu)