Egy híján egy tucat gól

Haraszti Gábor | 2022.11.05.

A Pápai Egyesített Labdarúgó Club U16-os lány együttese a Kelen SC ellen folytatta a pontvadászatot. Markos László tanítványai erőt demonstráltak és tizenegy gólig meg sem álltak.

PELC U16 – Kelen SC 11-0 (6-0) Gsz.:Schermann 2, Balogh 4, László 2, Németh 2, Harta

A második helyről várta a szombati fordulót a PELC, mely a Fehérvár FC elleni fiaskót leszámítva idén még nem talált legyőzőre. Hat helyezés és tizenegy pont választotta el az együtteseket a kezdő sípszó előtt, a mérkőzés aztán igazolta is a minőségbeli különbséget. Negyven perc játék alatt eldőlt minden érdemi kérdés, a végül négy találatig jutó Balogh Janka vezérletével a PELC a szünetben már 6-0-ra vezetett. A pápai lányok a második félidőben sem vettek vissza a tempóból, melynek köszönhetően öt újabb gólt láthattak a kilátogatók.

A pápai csapat legközelebb Tatabányán lép pályára.