Elvitte a Lurkó a pontokat

Haraszti Gábor | 2024.10.13.

A szombathelyi illetőségű Lurkó UFC ellen folytatta az U14-es labdarúgó-bajnokságot a Pápai Egyesített Labdarúgó Club. A játéknapon a vendégek magabiztos sikert arattak a sportszerűen küzdő hazaiakkal szemben.

A Csorna elleni 5-3-as győzelemmel vágott neki az idénynek a pápai csapat, a folytatás azonban már nem sikerült ilyen jól, hiszen Janás Márk alakulata az Andráshidától, a Hévíztől és a Nebulótól is vereséget szenvedett, utóbbi azért is bosszantó, mert a Kapuvár az utolsó másodpercekben szerezte meg a győzelmet jelentő találatot.

A 7. játéknapon a pápaiaknál előrébb rangsorolt vendégek domináltak, az első negyedóra alatt akár el is dőlhetett volna a három pont sorsa, ám a PELC jól állta a sarat. Ezután kiegyenlítetté vált a játék, majd a vasiak hét perc alatt dupláztak. A második félidőben tovább növelte a különbséget a Szombathely, nyolc perc alatt újabb két vendég találat esett, a 0-6-os végeredmény a 77. percben alakult ki.

Pápai ELC U14 – Lurkó UFC U14 0–6 (0–2) Gsz.: Mukics 2, Molnár, Wilcsek, Vámosi, Horváth N.

PELC U14: Regál (Németh 41.), Adamik (Németh 47.), Polhammer, Kiss B., Császár, Kiss A., Peidl, Meilinger, Tóth (Varga 47.), Kovács., Csere.

Az U14 a következő körben a Nagykanizsát fogadja.