Fél tucat Perutz-gól

Haraszti Gábor | 2024.05.12.

Hat gólt szerezve győzött és továbbra is versenyben van a vármegyei első osztályú labdarúgó-bajnokság dobogójának valamelyik fokáért a Perutz FC. A pápaiak ezúttal Pétfürdőről hozták el a pontokat.

Péti MTE–Pápai Perutz FC 1-6 (0-3) Gólszerzők: Széplaki Á., ill. Hauser B. (2), Nagy K. (2), Gajdosi, Nagy D.

Az Úrkút ellen megnyert rangadót követően a középmezőnyben található Pét otthonában tettek látogatást a pápaiak. A Perutz jól kezdett, hiszen negyed óra játék után már 2-0-ra vezetett, előbb Gajdosi, majd Nagy Dávid talált be. A 36. percben Nagy Krisztián is feliratkozott a gólszerzők közé. 0-3-as félidőt követően a második felvonásban 15 perc alatt újabb három pápai találat esett, az 1-6-os végeredményt a 80.percben Széplaki állította be.

Péti MTE: Varga Zs. – Gyurcsek, Erdősi X., Horváth P., Nagy R., Bóka, Simon, Rados, Prodanovits (Széplaki Á. 68.), Erdősi P., Széplaki Sz.

Perutz FC: Présing (Hauser M. 46.) – Nagy K., Varga B. (Mikóczi 61.), Szalai, Gajdosi, Rozman (Császár 46.), Nagy D. (Mogyorósi 77.), Ruzsás, Erdősi, Horváth T. (Farkas B. 46), Hauser B.

A bajnokság élmezőnye:

1. Fűzfői AK 64 pont

2. Balatonalmádi 62

3. Úrkút SK 60

4. Perutz FC 60

A pápaiak május 15-én 17 órai kezdéssel ismét a Péttel találkoznak, ezúttal a vármegyei kupa elődöntőjében Pápán.

(Fotó: veol.hu)