Győzelmével második helyen zárta az őszt a Perutz FC

Haraszti Gábor | 2022.11.27.

A megyei első osztályú labdarúgó bajnokság 15. fordulójában egygólos győzelmet aratott a Perutz FC. A pápaiak Karácsony és Nagy góljával két góllal vezettek, a hajrához közeledve azonban szépített a vendég Sümeg, így a hazaiaknak az utolsó tíz percben volt izgulnivalója.

Perutz FC – Sümeg VSE 2-1 (2-0) Gsz.: Karácsony, Nagy K. ill. Nimsz

Mindössze két mezőnyjátékos cserével várta idei utolsó előtti fellépést a PFC, mely így is esélyesnek számított a legutóbbi három meccséből kettőt megnyerő Sümeg ellen.

Az első harminc percben nem kényeztették el helyzetekkel a nézőket a játékosok, hiszen két Gajdosi lehetőségen kívül nem sok minden történt, a pápaiak játékosa előbb a jobb kapufa mellé lőtt, majd Kovács kapus védte a próbálkozást. Meddő mezőnyfölényben futballozott a Perutz, a 33. percben Nagy Krisztián sarokkal kis híján megszerezte a vezetést a hazaiaknak, a sümegi kapus ezúttal is védte a közeli kísérletet, aztán a 38.percben góllá érett a fölény, Szántó passzából Karácsony tekert szépen a hosszúba 1-0. Nem sokkal a szünet előtt kettőre nőtt a különbség, Rozman jól vette észre a hosszún Nagy Krisztiánt, akinek lövésébe a kapus csak beleérni tudott 2-0.

A második félidő is sokáig olyan eseménytelenül csordogált, mint az első 35 perc, aztán a 79.percben a semmiből Nimsz egy egyéni akcióból kis szerencsével szépített, így az utolsó tíz perc tartogatott némi izgalmat, szerencsére a pápaiak meg tudták őrizni minimális előnyüket és három ponttal gazdagodtak, ami azt jelenti, hogy az őszi szezonban a második helyen végeztek.

Kun-Szabó Attila: Nehezen tudtuk feltörni a szervezetten védekező ellenfelet, teljesen visszaálltak, felépített támadásaik nem is voltak, ívelgettek és a lepattanókból próbáltak gólt szerezni. Ettől függetlenül nem játszottunk jól, a második félidő második fele nem tetszett, sajnos nem tudtam cserélni, a padon is sérült játékos ült, belső változtatásokkal igyekeztem felrázni a csapatot, de ennek is kevés sikere volt.

Perutz FC: Varga – Rozman, Ruzsás, Cser, Horváth, Szántó, Nagy K. (Erdősi 93.), Nagy B., Karácsony (Bognár 48.), Gajdosi, Pető.

Sümeg VSE: Kovács – Márkus, Nimsz, Bujtor (Margó 73.), Sabjanics, Reicz (Varga 73.), Rédei, Szakonyi, Görhes A., Ferenczi (Horváth 73.), Görhes T. (Pap 83.)

A pápaiak előrehozott tavaszi fordulóval zárják az évet, december 4-én vasárnap 13 órától a Magyarpolányt fogadják.