Győztest hirdettek a PACS-on

Haraszti Gábor | 2023.03.21.

A Pápa-Kovácsi SK sikerével ért véget a Pápakörnyéki Asztalitenisz Csapatbajnokság (PACS). Az együttes nagy küzdelemben múlta felül az Esterházy SK-t, a dobogó harmadik fokára az ugodiak fértek fel.

A rendszeres játéklehetőség biztosítása a Pápa környéki igazolt és amatőr játékosok részére, a sportág népszerűsítése, mozgásra ösztönzés és a csapatbajnoki cím eldöntése volt a célja a kiírásnak, melyre összesen tíz baráti kollektíva nevezett. Az őszi szezon eredményeinek figyelembevételével alsó-és felsőházra bontották a szervezők a csapatokat.

Egész szezonban a két legerősebb játékosállománnyal rendelkező együttes vetélkedéséről szólt a pontvadászat, végül a Pápa-Kovácsi SK és az Esterházy SK egyaránt 11-11 győzelmet és 1-1 vereséget számlált, köztük a nyert-vesztett szettarány döntött a Pápa-Kovácsi SK javára.

Egyéni összevetésben a felsőházban Dudás Szabolcs (12 győzelem, 1 vereség), az alsóházban Lombosi János (22 győzelem, 5 vereség) teljesített a legjobban.