Hatot hintettek a PELC-es lányok

Haraszti Gábor | 2024.10.06.

Idei harmadik tétmérkőzésén második sikerét aratta a lány U16-os pontvadászatban a Pápai Egyesített Labdarúgó Club. A pápai lányok ezúttal a Budafokot győzték le 6-0 arányban.

Renczes Ákos tanítványai a csoport favoritjának számító Budaörs otthonában kezdték az idényt, ahol 4-0-ás vereséget szenvedtek. A következő fordulóban Sopronban sikerült javítani, ahonnan 5-0-ás győzelemmel és három ponttal utaztak haza. A PELC idei első hazai bajnokiján a Budafok volt a vendég, mely már a negyedik percben hátrányba került: Kovács Emma szerezte az első pápai gólt. Ezután Kovács Kira 13 perc alatt duplázni tudott, így a félidőben már 3-0-ra vezettek a vendéglátók. A második játékrészben Gulyás Szimonetta kezdte meg a gólgyártást, majd Birkás Vivien is feliratkozott a gólszerzők közé, a 6-0-ás végeredményt Gulyás második gólja állította be.

PELC U16 – Budafok 6-0 (3-0) Gsz.: Kovács E., Kovács K. 2, Gulyás 2, Birkás

PELC U16: Bendes – Kovács K., Gulyás, Patyi, Tóth E., Tóth R., Szóllás-Bartl (Bata 43.), Kovács E. (Birkás 61.), László, Renczes, Sebesi.

A tabella második helyén álló PELC október 12-én Ajkára látogat.