Követés:
PÁPA - SPORT

Hét gól, két piros a Perutz bajnokiján

Haraszti Gábor | 2024.10.05.

A hét mérkőzéséből hatot elveszítő Gyulafirátót ellen lépett pályára a vármegyei pontvadászatban a Perutz FC. A pápaiak igazolták a papírformát és ötgólos győzelmet arattak, ám a helyzetek alapján kétszámjegyű is lehetett volna a különbség.

Az előző fordulóban a vártnál könnyebben nyerte meg a Balatonfüred elleni rangadót a Perutz, mely a vármegyei kupában egy hónapja találkozott már a Gyulafirátóttal, akkor 8-0-ra nyertek Kun-Szabó Attila tanítványai.

Hasonló forgatókönyv szerint alakult a két csapat újbóli találkozása, a kezdő sípszótól sorra alakította ki a helyzeteket a Perutz, de Sós, Nagy Dávid és Hauser Bálint lehetősége is kimaradt. A jég a 20.percben tört meg, Nagy Krisztián bombázott közelről a hálóba 1-0. Két perccel később Pető duplázta meg az előnyt, majd az első fél óra végén Cser gurított okosan a hálóba. A 33. percben egy védelmi hibát Nagy Krisztián használt ki, a 4-1-es félidei állást Tímár szabadrúgásgólja állította be.

A második játékrész is ugyanolyan képet mutatott mint az első, Cser nagy helyzete után az 59.percben Nagy Dávid labdáját Varga Bence varrta fel a jobb felsőbe, majd a 68. percben tizenegyeshez jutott a Perutz. Közben reklamálásért Dóczi és Vaczola Márk is megkapta második sárga lapját, így a kiállítás sorsásra jutottak. A büntetőt Nagy Krisztián magabiztosan értékesítette, kialakítva a 6-1-es végeredményt.

Perutz FC – FC RAC 6-1 (Gsz.: Nagy K. 3, Pető, Cser, Varga B. ill. Tímár)

Kun-Szabó Attila: A magabiztos győzelem ellenére nem vagyok maradéktalanul elégedett, több gólt kellett volna szereznünk. Amit megbeszéltünk, abból nem sokat láttam viszont a pályán. De ne legyünk telhetetlenek, hat rúgott gól az mégiscsak hat rúgott gól.

Perutz FC: Hauser M. – Németh (Császár 61.), Nagy K., Szalai, Pető (Gajdosi 46.), Nagy D. (Rozman 61.), Ruzsás, Cser, Erdősi, Sós, Hauser B. (Varga B. 46.)

FC RAC: Király – Dóczi, Vaczola A., Vaczola M., Vincze (Farkas 84.), Tímár, Farkas (Horváth 74.), Veszprémi, Varga (Veszprémi 90.), Bekker, Dudás (Cziráki 64.)