Hét gólt lőtt a Perutz FC

Haraszti Gábor | 2024.09.21.

A csalódást keltő kupabúcsú után a bajnokságban próbált vigasztalódni a Perutz FC. A pápaiak a Pétet magabiztos játékkal 7-1-re győzték le.

A pétiek nem tűntek legyőzhetetlen ellenfélnek, hiszen öt mérkőzés alatt mindössze három pontot tudtak szerezni, négy alkalommal is vereséget szenvedtek. A pápaiak oldalán egyetlen kérdés az volt, hogy sikerül-e javítani a helyzetkihasználáson. Nos, az eredmény tudatában kijelenthetjük, hogy igen, hiszen 13 perc alatt eldőlt a három pont sorsa.

Már a harmadik percben előnybe került a hazai alakulat, Szalai remek ütemű kiugratása után Nagy Krisztián a kimozduló kapus mellett gurított a hálóba 1-0. Négy perccel később Nagy Dávid duplázta meg a pápai előnyt, akit senki nem támadott meg a tizenhatoson belül, így egy átvétel után okosan kilőtte a jobb sarkot 2-0. A 13.percben Cser pontos beadását Hauser fejelte a bal felsőbe, ezzel már 3-0 állt az eredményjelzőn. A folytatásban is sorra alakította ki a helyzeteket a Perutz, ám vagy a kapufa, vagy a pápaiak pontatlansága kisegítette a pétieket. A 39.percben alakult ki a félidei 4-0-s állás, Varga belsőzött egy rossz felszabadítást a jobb sarokba.

Sokat nem kellett a várni a második felvonásban sem a Perutz-gólra, a 48. percben Mogyorósi az ötös sarkáról külsővel okosan továbbított a jobb sarokba 5-0. Az 56. percben Mogyorósit buktatta Molnár kapus a tizenhatoson belül, a tizenegyest a sértett magabiztosan értékesítette 6-0. A 82.percben szépített a Pét, Rados lövése talált utat a lábak között a kapu jobb oldalába 6-1. A 86.percben 7-1-re módosult az állás – és kialakult a végeredmény – egy szögletet Mogyorósi bólintott a hálóba, megszerezve harmadik találatát a találkozón.

Kun-Szabó Attila: Jól kezdtük a meccset, hamar háromgólos előnybe kerültünk. Azt szerettem volna, hogy pontos, lapos passzokkal az ellenfél mögé kerüljünk és helyzeteket alakítsunk ki, ezt a játékosok megvalósították, ilyen arányban is megérdemelten nyertünk.

Perutz FC – Péti MTE 7-1 (4-0) Gsz.: Nagy K., Nagy D., Hauser, Varga B., Mogyorósi 3 ill. Rados

Perutz FC: Varga – Mogyorósi, Németh (Cseke, 57.), Nagy K. (Sós, 46.), Varga B., Szalai, Pető, Rozman (Császár, 57.), Nagy D. (Ruzsás, 57.), Cser, Hauser (Erdősi, 46.).

Péti MTE: Molnár – Gyurcsek (Széplaki, 65.), Erdősi X., Nagy R. (Trombitás, 50.), Simon, Rados, Vajda (Erdősi P., 46.), Rémai (Széplaki, 46.), Ódor, Mód (Tóth 57.), Fodor.

A Perutz szeptember 29-én a Balatonfüred vendége lesz.