Kitömte ellenfelét a Perutz FC

Haraszti Gábor | 2024.09.04.

A Veszprém vármegyei kupa 3. fordulójában a Gyulafirátótot fogadta a Perutz FC. A pápaiak esélyeshez méltóan játszottak és nyolc gólig meg sem álltak csoportbéli riválisuk ellen.

A Perutz a második körben kapcsolódott be a küzdelmekbe, akkor Mezőlakon 14 találatot jegyzett a csapat, hasonlóan sima győzelemre lehetett számítani a RAC ellen is.

Már az első félidőben eldöntötte a továbbjutás sorsát a Perutz, hiszen öt alkalommal mattolta Király kapust. Az első percben Nagy Krisztián állt közel a gólszerzéshez, Vaczola azonban a gólvonalról mentett. A 9.percben Hauser öt ember között lőtt a hálóba, majd az első negyed óra végén Nagy Krisztián büntetőből duplázta meg az előnyt. A 19.percben egy szépen végigvitt támadás végén Hauser passzolt a hosszúra, ahol Nagy Dávid érkezett és a hálóba helyezett. A 27.percben egy szöglet után Hauser szerezte meg második találatát, az 5-0-ás félidei állást Cser okos gurítása állította be. Az 53. percben Nagy Dávid nevéhez fűződött a hazaiak hatodik találata, három perccel később Mogyorósi egy szép kényszerítő után lőtt nagy erővel a hálóba 7-0. A 82.percben Farkas Ábel is feliratkozott a gólszerzők közé, aki okosan belsőzött a jobb sarokba 8-0. A 88.percben Hütter szabálytalankodott a tiztenhatoson belül, a büntetőt Szalai Felber kezébe panenkázta.

Perutz FC – FC RAC 8-0 (5-0) (Gsz.: Hauser B. 2, Cser, Nagy K., Nagy D. 2, Mogyorósi)

Kun-Szabó Attila: Ilyen arányban is megérdemelten nyertünk egy sportszerű ellenfél ellen. A megbeszéltek nagy részét sikerült megvalósítani, örülök, hogy ennyi gólt lőttünk és egyet sem kaptunk és annak is, hogy mindenki pályára tudott kerülni.

Perutz FC: Hauser M. – Németh N., Nagy K. (Mogyorósi 46.), Varga B. (Farkas B. 59.), Szalai, Pető, Cseke, Nagy D. (Mikóczi 59.), Ruzsás, Cser, Hauser B. (Rozman 46.)

FC RAC: Király (Felber 74.) – Kovács (Szunyogh 74.), Bekker, Szentgyörgyvári (Bekker 36.), Vaczola A. (Mtewele 74.), Vaczola M., Vincze, Farkas M. (Farkas P. 81.), Kövesi (Hütter 56.), Varga, Dudás (Rozgonyi 74.)

A pápaiak szeptember 7-én 16:30-as kezdéssel a Sümeget fogadják.