Magabiztosan győzte le a címvédőt a Perutz FC

Haraszti Gábor | 2024.09.01.

A 2023/2024-es Veszprém vármegyei első osztályú labdarúgó pontvadászat bajnokával, a Balatonalmádival találkozott a Perutz FC. A pápaiak idegenben magabiztos, 4-1-es sikert arattak.

A két csapat legutóbbi találkozásakor a Perutz örülhetett, miután Ajkán megnyerte a vármegyei kupát. Az összecsapás vendég szempontból remekül kezdődött, hiszen a 14. percben Szalai Csaba megszerezte a vezetést. Ezután negyed órás szünet következett, miután felhőszakadás miatt a játékvezető félbeszakította a találkozót. Kis szünet után a Perutz ott folytatta, ahol korábban abbahagyta, a 30. percben Németh Noel duplázta meg az előnyt 0-2. A három pont sorsa azonban itt még nem dőlt el, hiszen a 45. minutumban Németh Levente szépíteni tudott 1-2. A 70. percben Nagy Dávid is betalált, a 4-1-es végeredményt a 86.percben Varga Bence állította be.

Balatonalmádi – Perutz FC 1-4 (1-2) Gsz.: Németh ill. Szalai Cs., Németh N., Nagy D., Varga B.

Kun-Szabó Attila: Örülök a sikernek, beszédes adat, hogy a Balatonalmádi 15 bajnoki mérkőzés után szenvedett vereséget, a múlt szezon tavaszi idényének első fordulójában veszített utoljára meccset, akkor is mi tudtuk két vállra fektetni őket. Ellenfelünk egyébként nagyon jó csapatjátékot mutatott be, mi viszont jókor rúgtuk a gólokat és ha játékban nem is voltunk a legjobbak, fegyelmezetten futballoztunk és végül magabiztos győzelmet arattunk.

Balatonalmádi: Sevinger – Páhy (Farkas 46.), Ács (Mészáros 86.), Babos, Király (Bodnár 86.), Németh (Hámori 73.), Bóka, Hoffer, Lórántfy, Piri (Kovács 78.), Jánó.

Perutz FC: Varga – Németh, Nagy K. (Császár 86.), Szalai, Mogyorósi, Pető, Rozman (Ruzsás 73.), Cseke, Nagy D., Sós (Varga B. 50.), Hauser B. (Cser 76.)

A Perutz jövő héten két hazai mérkőzést játszik, szeptember 4-én 17 órai kezdéssel a vármegyei kupában a Gyulafirátót lesz az ellenfél, három nappal később 16:30-tól pedig a Sümeg elleni bajnoki következik.

Fotó: MLSZ Veszprém Vármegyei Igazgatóság hivatalos oldala