A Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai éjszakai detektorozással egybekötött denevérhálózást tartottak április végén a Csáfordi-erdőben.
A mintavételezés célja a térség denevérfaunájára vonatkozó új biotikai adatok gyűjtése volt. Az aprócska repülő emlősöket egy erdei dagonyázó köré kifeszített hajszálvékony hálókkal igyekeztek befogni, mely nem csak nagyobb rovarbőséget, hanem ivóhelyet is biztosít a denevérek számára. Az akkor még csípős hajnali hideg ellenére érdemes volt hálókat állítani; hanghatározással azonosított szoprán törpedenevérek, közönséges denevérek és egyéb Myotis fajok mellett két tipikusan erdőlakó -ám épp ezért ritka- faj, a nyugati piszedenevér és a Brandt-denevér akadt kézre.
Március végéig a denevérek újra aktívvá válnak és elhagyják telelőhelyeiket. A megtermékenyített nőstényekben megindul az embrió fejlődése, a vemhes nőstények pedig nyári szálláshelyeikre vonulnak. Fajtól és időjárástól függően május végén, június elején hozzák világra utódaikat, kölykeik pedig a nyár végére válnak röpképessé. Ivarérettségüket a nőstények 3-4 hónap, míg a hímek másfél éves korukban érik el.
A Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóság a tavasz és nyár folyamán több alkalommal tart majd denevérhálózást. Számos alkalom nyitott lesz, melyekre várnak mindenkit szeretettel, aki szeretne egy igazán különleges éjszakai kalandban részt venni.