Munkácsy-nap

Névadójuk születésnapját ünnepelték a Munkácsy Mihály Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskolában. A megemlékezés keretén belül jutalmazták a rajpályázat helyezettjeit, valamint megnyitották a diákok alkotásaiból válogatott tárlatot az aulában. Munkácsy Mihály 1844. február 20-án született Munkácson. A XIX. századi magyar festészet nemzetközileg is elismert mesterére emlékeztek ma a munkácsi iskola tanárai és diákjai. Ferenczi Kálmán igazgató mondott beszédet, melyben kiemelte, hogy természetesen az idei évben is készültek egy különlegességgel erre az alkalomra.
– Mindig szervezünk valami pluszt erre a napra. Most ajándékot készítettünk Munkácsynak, egy mandala készítést hirdettünk meg, mindenki egy negyednyi mandalát színezett ki, és egy hatalmas színkavalkád vált belőle. Most a paravánokon állítottuk ezt ki, később ezt elhelyezzük majd az átjárótermünkbe. Mindenki büszkén keresheti ilyenkor az övét, a sajátját, nemcsak most, hanem az elkövetkező években is – mondta az igazgató.
Az aulában egy, a régi korok kincseiből válogatott különleges kiállítás is helyet kapott. – A régi korok eszközeiből, amiben benne lehetett a retro, vagy bármi, amit nem most használnunk, és érdekes megnéznünk. De mi ebben a művészet, illetve mi ebben a rajz és mi n a festészet? Az, hogy a rajzpályázatunkat viszont úgy hirdettük meg, hogy valamit ezek közül le kellett rajzolni. Amelyik a legjobban, legélethűbben sikerült, azokat az alkotásokat díjaztuk itt most Munkácsy születésnapján – nyilatkozta Ferenczi Kálmán.
Négy kategóriában osztottak díjakat a Régi korok kincsestára elnevezésű rajzpályázatban. Az első-másodikosoknál Németh Dominik, a harmadik-negyedikeseknél Makker Bianka, az ötödik-hatodikosoknál Nagy Tamara Anna, a hetedik-nyolcadikosoknál pedig Tóth Boglárka lett az első helyezett, minden díjazott ajándékot kapott, s voltak különdíjak is. A Munkácsy-nap elengedhetetlen elemeként az iskolavezetés megkoszorúzta a festő domborművét, majd a diákok adtak műsort.