HAZÁNK - SPORT

OLIMPIA: Ma összejöhet egy-két érem

Oxygen Hírügynökség | 2024.08.08.

Kajak-kenu döntőkkel és birkózó bronzmeccsel folytatódik ma az olimpia. Férfi vízilabdásaink elődöntőbe jutottak.

Kajak-kenuban 500 méteren K1-ben Gazsó Alida Dóra és Csipes Tamara futamgyőzelemmel jutott tovább. A férfiak 1000 méteres egyéni selejtezőiben Kopasz Bálint fél hajóhosszal nyert, Varga Ádám futam első lett. A kenusoknál Fejes Dániel és Adolf Balázs is reményfutamra kényszerült 1000 méteren, de mindketten továbbkerültek onnan a középfutamba.
A kötöttfogású birkózók 87 kilogrammos kategóriájában a világbajnok Losonci Dávid előbb a kétszeres világ- és Európa-bajnok Rafiq Huseynovot, majd az idei Európa-bajnok Alekszandr Andrejevic Komarovot is legyőzte, az elődöntőben azonban kikapott a bolgár Novikovtól, így csütörtökön a bronzért mérkőzhet.
A taekwondós Salim Omar negyeddöntőbe jutott, ott azonban kikapott a címvédő olasz Vito Dell’Aquilától és kilencedik lett.
A vitorlázó Vadnai Jonatán harmadik helyen ért célba az éremfutamban, és végül negyedik lett az ILCA 7-es hajóosztályban.
Férfi vízilabda csapatunk 9-9-es döntetlen után büntetőkkel (Vogel Soma három védésével) elődöntőbe jutott.

Ma este 8-kor bronzmeccset vív a birkózó Losonczi Dávid. Indul a női hétpróba magyar szereplőkkel, de a nagy figyelem a kajak-kenusokon lesz. A győri Takács Kincső előfutama fél 11-kor kezdődik és több döntőben is érdekeltek lesznek a magyarok kora délután. Nyíltvízi úszás, öttusa, tekvandó: ezen sportágakban lesznek még magyar érdekeltek, női vízilabdásaink is vízbe ugranak az ötödik helyért.