Pályaorientációs napot tartottak a Közgázban

Pályaorientációs napot szerveztek ma a Pápai SZC Jókai Mór Közgazdasági Technikumban. A diákok minden órán más-más egyetemmel vagy foglalkozással ismerkedhettek meg.
– 12 állomást alakítottunk ki, minden állomáson egy-egy előadó fogadja az előre feliratkozott diákokat. Igyekeztünk minél színesebbé tenni a kínálatot, minden ágazathoz kapcsolódunk valahol. Elsősorban volt diákjainkat kértük fel arra, hogy mutassák be, hogy éppen most milyen egyetemre járnak, vagy adott esetben a munka világában hogyan találták meg a helyüket. Több egyetemről is tudnak így képet kapni a diákjaink. – mondta el kérdésünkre Kádi Attiláné Patus Viktória igazgató.
Nemcsak öregdiákok fogadták el az intézmény meghívását a rendhagyó tanítási napra.
– Vállalkozók tiszteltek meg minket azzal, hogy mesélnek a munkájukról, karrierjükről, de banktól is kaptunk lehetőséget arra, hogy a pénz világában tájékoztassák a diákjainkat. Az oktatási ágazat tekintetében aktív pedagógusok mutatják be, hogy miből is áll a kisgyerekekről való gondoskodás, hogy is néz ki az ő munkájuk, napi tevékenységük. Érdekességként pedig terápiás kutyusok is ellátogattak az iskolánkba, akik pedig a pszichológia oldaláról lehetnek érdekesek az ebben az ágazatban tanuló diákoknak. Természetesen bárki bármelyik előadásra betekinthet, tehát feliratkozhattak rá a diákok. Ez azt is jelenti, hogy akár egy másik ágazatnak az érdekességeivel is találkozhatnak a tanulóink. Alapjában véve mindig ismerősökhöz fordulunk elsősorban, olyan személyekhez, akikkel már esetleg korábban is volt alkalmunk együttműködni. Úgyhogy mindenki, én úgy érzem, hogy szeretettel fordul hozzánk és szívesen segítenek abban, hogy ez a mai nap megvalósuljon.
Kádi Attiláné Patus Viktória hangsúlyozta, a pályaválasztási nap azoknak is hasznos lehet, akik ezidáig úgy gondolták, nem szeretnének továbbtanulni.
Én azt gondolom, hogy ezek az alkalmak lehetőséget biztosítanak azon diákok számára is, akik nem feltétlenül gondolkodtak eddig a továbbtanulásban. Hogyha olyan fiatalokkal, 21-22 éves volt közgázosokkal találkozhatnak, akik nem csak a száraz tényeket mondják el, ponthatárokat, jelentkezési feltételeket, hanem mondjuk mesélnek az egyetemi életről is, akkor az mindenféleképpen gondolatébresztő lehet és egy kis kedvcsináló ahhoz, hogy merjenek belevágni és esetleg azok is jelentkezzenek egyetemre, akik korábban nem ebben az irányban gondolkodtak.
A kínálat valóban színes volt, a diákok hallhattak a Corvinus, a Pannon és a Közszolgálati Egyetemről, a borászatról, a 3D-s nyomtatásról, a bankszektorról.