Rangadónak indult, végül simán nyert a Perutz

Haraszti Gábor | 2024.10.19.

A Veszprém vármegyei első osztályú labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában a legizgalmasabbnak ígérkező mérkőzésnek a Perutz stadion adott otthont. A harmadik helyen álló, de egy mérkőzéssel kevesebbet játszó hazaiak az élen álló Tihanyt többek között Nagy Krisztián mesterhármasával 5-2-re győzte le.

Mindkét csapat jó formában várta a kezdő sípszót, a Perutz hat győzelmet és egy döntetlent ért el eddig, míg a Tihany a Várpalota elleni vereséget leszámítva magabiztosan hozta találkozóit.

Jobban nem is kezdhette volna a meccset a Perutz, hiszen bő tíz perc alatt két alkalommal is sikerült a kapuba találni. A 6. percben egy szabadrúgás után Dévényi kapus futott alá a labdának, ami így a hosszún érkező Nagy Krisztián elé került, aki közelről besodorta a labdát. A 12. percben Nagy duplázott, aki védőjét megelőzve becsúszva lőtt a kapu közepébe 2-0. A 26. percben váratlanul szépített a Tihany, Tar lecsúszott beadása a jobb kapufát érintve hullott a hosszúba 2-1. A 43. percben Nagy Krisztián klasszikus mesterhármast szerzett, aki egy csúsztatást juttatott néhány méterről a gólvonal mögé. A második félidő pedig nem kevés izgalmat ígért, tekintve, hogy Nemes a 44. percben a felső lécről elé pattanó labdát a pápai kapuba juttatta 3-2.

A szünetben a Pápai Egyesített Labdarúgó Club és a Perutz FC köszöntötte a PELC vezetői tisztségétől búcsúzó Takács Pált valamint a hónap játékosait. A második etap 12. percében Mogyorósi oszlatta el a fordításról szőtt tihanyi álmokat, miután egy hatalmas gólt ragasztott a bal felsőbe 4-2. Egy perccel később büntetőhöz jutott a Perutz, Barcza buktatta Nagy Krisztiánt, a megítélt tizenegyest Nagy Dávid magabiztosan értékesítette, kialakítva az 5-2-es végeredményt.

Perutz FC – Tihanyi FC 5-2 (Gsz.: Nagy K. 3., Mogyorósi, Nagy D. ill. Tar, Nemes)

Kun-Szabó Attila: Elégedett vagyok, talán idén ma játszottunk a legjobban. Két balszerencsés gólt kaptunk, de a helyzeteink egy részét értékesítve magabiztosan tartottuk itthon a pontokat, mindenki hozzátette a magáét.

Perutz FC: Varga – Mogyorósi (Sós 65.), Németh, Nagy K. (Ruzsás 70.), Varga B. (Cser 65.), Szalai, Pető (Gajdosi 82.), Rozman (Császár 85.), Nagy D., Erdősi, Hauser B.

Tihanyi FC: Dévényi (Sudár 82.) – Adorján (Vér 46.), Henn (Szente 85.), Tar, Auerbach, Vojnity, Hideghéti (Horváth 61.), Kovács, Mayer, Barcza, Nemes (Redencki 61.)

A Perutz a 11. fordulóban a Várpalota vendége lesz.