Rekorszámú részvétel

Haraszti Gábor | 2023.05.01.

A Pápai Sport Centrumban rendezték az atlétika többpróba és egyéni atlétika diákolimpiai bajnokságot. A pápai és Pápa környéki iskolák diákjai két napon keresztül vetélkedtek a vármegyei döntőn való részvétel lehetőségéért.

A verseny célja a sportág népszerűsítése, versenylehetőség biztosítása valamint a továbbjutó helyek eldöntése volt. Mind egyéni, mind pedig csapat szinten rekordszámú nevezést regisztrált a versenyiroda, hiszen 11 intézményből 355 diák és 36 csapat vetélkedett egymással. A II., III. és IV. korcsoportos tanulók között 60, 100, 300, 600 és 1500 méteres síkfutásban, távolugrásban, kislabda-hajításban, magasugrásban valamint súlylökésben hirdettek győzteseket.

Egyéniben az első két helyezett, többpróbában pedig a győztes csapat készülhet a vármegyei döntőre, melyet szintén Pápán rendeznek.