Sokan ezt eszik reggelire, pedig nem kellene
A reggeli a nap legfontosabb étkezése – tartja a mondás, így nem mindegy, mit fogyasztunk el ilyenkor.
A készen kapható müzli nem kimondottan egészséges
Olyan gabonapelyhek például, amelyeknek magas a szénhidrát- és cukortartalma, rostban viszont szegények, ne kerüljenek az asztalunkra. Szakértők szerint az általunk választott gabonapehelynek adagonként legalább 3 gramm rostot kell tartalmaznia – a finomságot egyéb rostforrásokkal is "felturbózhatjuk", így bogyós gyümölcsökkel, búzacsírával vagy lenmaggal. A készen kapható müzliszeleteket is érdemes hanyagolni, hiszen ezek a termékek jellemzően tele vannak cukorral, és vagy egyáltalán nincs bennükfehérje és rost, vagy csak nagyon kevés.
A gyümölcslé nem jó választás
Nem nevezhető egészséges reggelinek, ha nem eszünk semmit, csak elkortyolunk egy pohár gyümölcslevet vagy zöld smoothie-t. Előbbi csupa szénhidrát és cukor, amelyek bevitelét nem ellensúlyozzuk más tápanyagokkal, utóbbiban pedig hiába van benne például kelkáposzta, nem mindig tartalmaz elég fehérjét ahhoz, hogy ne éhezzünk meg rövid időn belül.
A legnagyobb hiba
Helm ugyanakkor kiemelte: a reggeli kihagyásánál szinte bármi jobb – igen, még a szalonna vagy egy pohár gyümölcslé is. A szakember úgy véli, a legtöbben azért döntenek így, hogy fogyjanak. A reggeli kihagyásával azonban csak azt érik el, hogy farkaséhesen vetik rá magukat az ebédre, és többet esznek, mint egyébként, ami nincs jó hatással a súlyukra. Aki viszont azért mond nemet a reggelire, mert úgy érzi, nem éhes, azt Batayneh arra biztatja, vizsgálja felül az étkezési szokásait: ha túl sokat eszünk vacsorára, vagy közvetlenül lefekvés előtt nassolunk, nem csoda, hogy nem kívánjuk a reggelit.