Követés:
PÁPA - SPORT

Tíz gólt lőtt az U12

Haraszti Gábor | 2024.09.15.

Kiütéses győzelemmel folytatta az U12-es labdarúgó-bajnokságot a Pápai Egyesített Labdarúgó Club. Radó Tamás csapata tíz gólt lőtt a Szombathelyi Haladásnak.

Hideg, szeles, esős időben játszotta idei második hazai találkozóját az U12, mely egy győzelemmel és egy vereséggel a háta mögött készült a Haladás ellen. Egészen a 33.percig 0-0-át mutatott az eredményjelző, aztán Sebesi Barnabás megkezdte a gólgyártást és a PELC innentől magas sebességi fokozatra kapcsolt, sorra születtek a hazai gólok, az utolsó tíz percben öt találatot szerezve 10-0 arányú győzelmet arattak a pápai fiatalok.

Radó Tamás: Nagyon örülök, hiszen nem csak a számszerű eredmény, de a mutatott játék is meggyőző volt és érződött, hogy mennyire élvezik a játékot a gyerekek. Úgy gondolom, ilyen nagy arányban is megérdemelt győzelmet arattunk, a tíz találat mellett hétszer a kapufa mentette meg a Haladást a bekapott góltól. Kezdeményezőek voltunk a játék különböző fázisaiban és örömteli, hogy egyre több elemet látok vissza az edzéseken gyakoroltakból. Számunkra a legfontosabb a gyerekek egyéni fejlődése, viszont ennek következménye volt a mai nagyszerű csapatjáték is. Remek a csapatszellem, nagyon jó közösséget alkotnak a srácok, igazán büszke vagyok rájuk.

PELC U12 – Szombathelyi Haladás 10-0 Gsz.: Csőre, Horváth 2, Freund Bulcsú 2, Sebesi B. 3, Sebesi D. 2

PELC U12: Gödri – Györkös, Csőre, Horváth, Kertész, Freund, Sebesi B., Buthi, Sebesi D., cserék: Freund B., Gergely, Maradics.