Tudja ki készítette a házasságkötő terem díszítését?
Korokon és korszakokon átívelő a pápai házasságkötő terem díszítése. Talán kevesen tudják, 1974-ben került fel a terem falára az az életfa, melyet első megbízatásaként Madarassy István Kossuth-díjas szobrász és ötvösművész készítette. A művész a PMTT Pápai elszármazottak sorozatának november havi rendezvényén volt vendég
.
Madarassy István Kossuth-díjas ötvös és szobrászművész volt 1973-ban vette át diplomáját, s első megbízatása volt a pápai házasságkötő terem díszítése. – Úgy tudom, a bencéseknek volt a hely refektóriuma, és ennek a boltíves terébe kellett valamit álmodnom, és ez egyrészt a világítás megtervezésén egy nagyobb csillár és az oldalt vevő traktusban egy-egy falikart kellett készítenem. Egy üvegtervező, Szilágyi András kollégámmal csináltam ezt.
Ám elsősorban nem a világítás az, ami megragadja a belépőt, hanem a középső díszítőelem, az életfa. – Ami a házasságkötő terem lényegét jelentette, és egy szimbolikus ábrázolás formájában egy életfát terveztem, és az életfán egy körkompozíció függőleges mezejében van ez az életfa, és a két kéz stilizálva, a férfi és a nő keze ebbe az életfába kapaszkodik. Ez vörösrézlemezből hegesztve készítettem el – mondta a művész.
Madarassy István elmondta, hogy munkája elhelyezése óta nem járt Pápán, legutóbb októberben jó barátja, Temesvári István Péter előadására jött el városunkba, akkor lehetősége nyílt megtekinteni első alkotását. – Megsimogattam múltkor, mikor itt voltam, és örömmel vettem tudomásul, hogy ez pont olyan, mint amilyen volt akkor, amikor ide elkészült.
Madarassy István szívesen és szeretettel gondol vissza az első pápai megbízásra. Azóta nemzetközi hírű ötvös és szobrászművész lett. Alkotásaiban visszatérő motívumként megjelenik a Föld és az Ég, az ember és teremtője. Művei közül kiemelte azt a Szent István és Gizella szoborpárt, amit Mádl Ferenc akkori köztársasági elnök ajándékba vitt II. János Pál pápának 2000-ben. Az átadáson jelen volt Madarassy István is.