Küldj üzenetet

Amennyiben kérdése lenne hozzánk, küldje el nekünk!

Vagy keress információt oldalunkon:

Követés:
PÁPA - KÖZÉLET

Kilenc pilléren áll az Egységben Magyarországért programja

Pintér-Papp Eszter | 2022.03.28.

Ma délelőtti sajtótájékoztatóján ismertette az Emelkedő Magyarország Programját Grőber Attila, az Egységben Magyarországért ellenzéki pártszövetség országgyűlésiképviselő-jelöltje.

A sajtótájékoztatón elhangzott, a program funkciója a felelősségvállalás, a számonkérhetőség és az összehasonlíthatóság.

Grőber Attila hangsúlyozta, a Csak felfelé! című program kilenc pilléren nyugszik. Az első, hogy szabad Magyarországot szeretnének, ami a sajtószabadságot és az önkormányzatiság reformját jelenti.  A második pillér az okos Magyarország, mely az oktatás fejlesztését jelenti, a harmadik az egészséges Magyarország, mely az egészségügy és sport fejlesztését foglalja magában. A jelölt negyedikként a gondoskodó és szolidáris Magyarországot említette, mely a szociális támogatások, a családvédelem és nyugdíjrendszer átalakítását tartalmazza. A zöld Magyarország az ötödik pillér, melynek keretében a környezetvédelem és a klímavédelem, az agrárium és vidékfejlesztés kap nagy hangsúlyt. A hatodik pillér a közös Magyarország, melynek centrumában az esélyegyenlőség és egy új nemzetpolitika áll. A hetedik pillér a sikeres Magyarország, melynek keretén belül a gazdaságfejlesztés, az innováció, a bér- és munkaügyek újragondolása kap hangsúlyt. A biztonságos Magyarország a program nyolcadik pillére. Ennek lényege a nemzetbiztonság, a rendvédelem és honvédelem fejlesztése. A kilencedik pillér az európai Magyarország, melynek lényege, hogy hazánk Európához integrálódjon.

A képviselőjelölt az imént említett programpontok közül néhányról bővebben is szólt. Mint mondta, az első, amit kormányra kerülésük esetén azonnal átalakítanának, az a családpolitika, melyet a családtámogatások megtartása mellett szeretnének igazságosabbá tenni. Így megtartanák a gyermekek után járó adókedvezményeket, melyeket mindenki számára elérhetővé kívánnak tenni. Ezzel párhuzamosan emelnék a családi pótlék összegét.

A sajtótájékoztatón elhangzott, az egészségpolitika esetében a szakma elemi igénye, hogy önálló egészségügyi minisztérium jöjjön létre, mely koordináló tevékenységet is folytatna. Ezáltal többek közt csökkenthető lenne a várólisták hossza és rendezhetők lennének a szakdolgozói bérek is. Az egészségügy GDP-arányos kiadásainak a növekedését is lehetővé szeretnék tenni. Ez az emelkedés az elképzelések szerint évente 300-300 milliárd forint, ami szükséges az egészségügy stabilitásához.

A munkaügyi kérdések kapcsán Grőber Attila elmondta, a minimálbér esetében megteremtik az adómentességet, illetve a minimálbér másfélszereséig csökkentik az adókat, emellett az álláskeresési támogatás időtartamát kilenc hónapra emelik és megerősítik a szakszervezetek és a munkavállalók jogait.

Az oktatásügy kérdésével kapcsolatban szintén elhangzott, hogy önálló minisztériumra van szükség. A képviselőjelölt úgy fogalmazott, drámai a helyzet a közoktatásban, tíz éven belül a pedagógusok 40 százaléka nyugdíjba megy és ez azonnali beavatkozást kíván. A pedagógusok jelenleg jogvisszaszerzést követelnek, azt, amit számukra korábban már megígértek. Az oktatásügy mindhárom szereplőjét, a pedagógusokat, a diákokat és a gyermekeik oktatásáért sokszor komoly anyagi áldozatot vállaló szülőket is támogatni kell. Fontos a digitális kompetenciák fejlesztése és a nyelvtanulás segítése, illetve az első diploma ingyenes megszerzését is biztosítani szeretnék mindenki számára.

A sajtótájékoztatón elhangzott továbbá, hogy klímabarát Magyarországra van szükség és a zöld kérdés szorosan összekapcsolódik a külpolitikával, ezért megújuló energiák felhasználásával meg kell szüntetni hazánk energiafüggőségét. Fontos egy olyan energiatakarékossági program meghirdetése, amely a lakóházak szigetelését támogatja.

Azzal kapcsolatban, hogy mindezt miből kívánják finanszírozni, Grőber Attila úgy fogalmazott, hogy az Európai Helyreállítási Alapban komoly források vannak, emellett az unió beruházási alapjai és a korrupció visszaszorításával felszabadított összegek, de adott esetben hitelfelvétel is elősegíthetik a programpontokban megfogalmazottak finanszírozását.

Grőber Attila végül arra kérte a választókat, hogy támogassák az Emelkedő Magyarország Programját. 




Keresés tartalmaink között

Kérjük adja meg a keresett kifejezés az alábbi mezőben: