Munkácsy-nap
A Munkácsy Mihály Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskolában hagyomány, hogy évről évre megemlékeznek névadójuk születésének évfordulójáról. Mivel február 20. az idei évben vasárnapra esik, az intézmény ma tartotta meg a Munkácsy-napot.
A rendezvényen Ferenczi Kálmán intézményvezető köszöntőjét követően megkoszorúzták Munkácsy Mihály domborművét, majd az iskolanaphoz kötődő Munkácsy-prezentációt készítő verseny eredményhirdetése következett. Az ünnepi pillanatok után az alkotásé volt a főszerep, a gyerekek Munkácsy életművéhez kapcsolódó alkotótevékenységekben vehettek részt.
– Nem átlagos tanítási nap a mai iskolánk életében, hiszen névadónk, Munkácsy Mihály születésnapját ünnepeljük, így a hagyományaink szerint Munkácsy-napot tartunk. Ezen a napon kevesebb a tanulás és sokkal több az alkotás és a játék – mondta a Médiacentrumnak Ferenczi Kálmán, akitől azt is megtudtuk, a mai napon a gyerekek Munkácsy-képekkel kapcsolatos alkotásokat készítettek, így Munkácsy-képek részleteit másolták, csendéleteket festettek, emellett több osztály is ellátogatott a belvárosba, ahol kulturális programon vehettek részt, többek közt megtekintették Katona György festőművész kiállítását is.
Az intézményvezető arról is szólt, hogy az intézmény 1988-ban vette fel Munkácsy Mihály nevét. Akkor a testnevelés mellett rajz tagozat is működött az iskolában. – Mára ez kicsit kikopott az intézményünkből, most német nemzetiségi nyelvoktató általános iskola vagyunk, emellett még a matematikatagozat a fő profilunk. Tehát kicsit átalakultunk, de Munkácsy Mihály nevéhez és az ő munkásságához hűek maradtunk – mondta Ferenczi Kálmán.