Őrzi második helyét az U19

Haraszti Gábor | 2024.10.05.

A Balatonalmádi ellen folytatta a regionális U19-es labdarúgó-bajnokságot a Pápai Egyesített Labdarúgó Club. A pápaiak kétgólos győzelmet arattak, így a nyugati csoportban továbbra is a második helyen állnak.

Három győzelmet és két vereséget követően fogadta a Balatonalmádit a PELC, mely a Győrszentivánt öt, a Mosonmagyaróvárt három góllal győzte le, legutóbb a 94.percben lőtt Farkas-góllal 4-3-ra múlta felül a Csornát.

Fél óra játékot követően született meg a bajnoki első találata, Mikóczi juttatta előnyhöz a hazaiakat. Újabb fél órát kellett várni a második pápai gólra, Bódai köszönt be, aki 12 perccel később duplázott, ezzel 3-0 állt az eredményjelzőn. A 80.percben Somorácz szépített, így az utolsó tíz perc tartogatott izgalmakat és néhány parázs jelenetet, de a PELC megőrizte a lefújásig kétgólos előnyét.

PELC U19 –  Balatonalmádi 3-1 (1-0) Gsz.: Mikóczi, Bódai 2 ill. Somorácz

Orovecz András: Egy férfias, kemény, küzdelmes mérkőzésen jó játékkal megérdemelt győzelmet arattunk, a második félidőben tudtunk ellenfelünk fölé kerekedni. A bajnoksággal kapcsolatban is elégedett vagyok, mind a mutatott játékkal, mind a hozzáállással, bízom benne, hogy a bajnokság hasonlóan folytatódik.

PELC U19: Scheller (Orbán 75.) – Szabó (Heizler 60.), Tóth (Nagy 69.), Lócsi, Mikóczi, Kovács, Nyári, Farkas, Horváth (Farkas 60.), Boldog, Bódai (Kovács 75.)