HAZÁNK - SPORT

Újabb három érmet hoztak a kajakosok a párizsi olimpiáról

Meronka Péter | 2024.08.10.

A női kajak egyesek 500 méteres futamában Csipes Tamara és Gazsó Alida Dóra is éremesélyesként indult, de a favorit a hétszeres olimpiai bajnok új-zélandi Lisa Carrington volt. A címvédő a táv első felében már az élre állt, Csipes pedig a második helyen haladt. A magyar versenyző megpróbálkozott egy nagy hajrával, de Carrington tartotta az előnyét és végül megnyerte a versenyt. Tamara a másodikként ért célba, ezzel mindhárom számban odaért a dobogóra, míg Gazsó a hatodik helyen zárt.

A férfi kajak egyesek 1000 méteres futamán hatan indultak nagyjából egyforma eséllyel az érmekért, közük a két magyar: a győri Kopasz Bálint és a KSI-s Varga Ádám. A táv első negyedében a világbajnoki címvédő portugál Fernando Pimenta vezetett, de Kopasz és a cseh Dostal tartotta vele a lépést. Az utolsó 300 méteren aztán előbb Josef Dostal majd Varga Ádám váltott ritmust, miközben Pimenta elkészült az erejével. A cseh az élre állt, Varga pedig ahogy tokióban, most is felevezett a második helyre, Kopasz Bálint pedig harmadikként ért célba. Mindez azt jelenti, hogy a kajak-kenu küldöttség immár 7 éremnél járt.

És a végén maradt is a hét érem, Takács Kincső ugyanis fantasztikus teljesítménnyel bejutott a C1 200 m A döntőjébe, ahol a győri kenus a 8. helyen zárt. Mindez azt jelenti, hogy minden számban volt magyar finalista, és bár a korábbi 12 helyettt most csak 10 számban avattak a kajak-kenu sprintversenyeken olimpiai bajnokot, a magyar csapat így is hét érmet is szerzett, így összességében már 18 éremnél, köztük 5 aranyéremnél jár.