Ünnepélyes évzáró műsor a Tánc-Láncban

Több mint 400 növendék részvételével zajlott a Pápai Református Kollégium „Tánc-Lánc” Alapfokú Művészeti Iskolájának hagyományos év végi vizsgaműsora, mely idén is két blokkból állt. A délelőtti első blokkban a Városi Sportcsarnokban 10 órától a legkisebbek és az általános iskolai korosztályok mutatkoztak be. A sort vendégként a Pápai Vadvirág Művészeti Egyesület óvodásai nyitották meg „Harangvirág” című népi játékfűzésükkel, majd számos település – köztük Ásványráró, Nagyalásony, Nemesgörzsöny, Csót, Pápateszér, Lovászpatona és Vaszar – fiatal táncosai léptek színpadra különböző tájegységek autentikus néptáncaival: somogyi, rábaközi, felcsíki, mezőföldi, szatmári és sárközi koreográfiákat láthatott a közönség. A blokkot a Penyige csoport szatmári táncai zárták.
Az esemény hagyományos része az ökumenikus áhítat, amelyet Robotkáné Horváth Tünde, a művészeti iskola igazgatóhelyettese vezetett be. Az áhítat szolgálatát Mayerné Pátkai Tünde, a Pápai Református Kollégium Gimnáziumának, Művészeti Szakgimnáziumának és Diákotthonának gimnáziumi intézményegység vezetője végezte. A jelenlévők emlékeztek az iskola elhunyt egykori munkatársára, Ruppert Lászlóra is, akiről Müller Zoltán idézte fel a közös emlékeket.
A második blokk 14 órától folytatódott, ahol már a nagyobb korosztályok és a haladóbb tánccsoportok mutatták be egész éves munkájuk gyümölcsét. A fellépők között szerepeltek többek között a Gesztenye, Pitypang, Gerlice, Bazsarózsa és Rozmaring csoportok, akik Dél-Dunántúl, Sárköz, Gömör, Kalocsa és más tájegységek táncaival készültek. A nap zárásaként a Sziles 2. csoport Vajdaszentiványi táncaival búcsúztatta a tanévet.
A színes és gazdag műsor méltó lezárása volt a 2024/2025-ös tanévnek. A fellépések során a gyerekek hitelesen adták vissza a különféle népzenei és tánchagyományokat, amely a pedagógusok, koreográfusok és a művészeti iskola munkatársainak elkötelezett munkáját dicséri.
A Tánc-Lánc AMI több mint 400 növendéke mellett a vendégfellépőként szereplő óvodás csoport 17 fővel képviselte a legfiatalabb korosztályt, bizonyítva, hogy a néptánc szeretete már egész kicsi korban is megalapozható. Az esemény nemcsak vizsga, hanem valódi ünnepe volt a hagyományőrzésnek és közösségi alkotásnak, amely erősíti a fiatalok identitását, és értéket közvetít a jövő generációi számára.
Forrás: Pápai Református Kollégium Tánc-Lánc AMI