Követés:
PÁPA - SPORT

Borsits csak szépíteni tudott

Haraszti Gábor | 2024.10.12.

A hetedik játéknapot rendezték az U17-es labdarúgó-bajnokságban, melyen a Pápai Egyesített Labdarúgó Club a Balatonfüredet fogadta. A mérkőzést meggyőző fölénnyel a vendégek nyerték.

Két győzelemmel és négy vereséggel a 10. helyen állt a kezdő sípszót megelőzően a PELC, mely négy vereséggel kezdte a szezont, közülük sokáig emlékezetes marad a Győrújfaluval játszott 7-6(!)-os mérkőzés, aztán az Andráshidát és a Hévízt sikerült két vállra fektetni.

A tabella második helyén álló, veretlen Balaton-partiak ellen a pápaiak sokáig jól tartották magukat, hiszen az első félidőben 0-1-et mutatott az eredményjelző. Fordulás után az utolsó 25 percig sem változott a játék képe, aztán a tíz perc alatt bekapott három góllal eldőlt a három pont sorsa. Az 1-6-os végeredményt a házi gólkirály, Borsits Barnabás állította be.

PELC U17 – Balatonfüredi USC 1-6 (0-1) Gsz.: Borsits ill. Lunka, Salamon 2, Mészáros 2, Alam

PELC U17: Vesztergom (Orbán 46.) – Pődör (Varga 68.), Németh, Kovács, Varga, Heigl, Berki (Kapfinger 56.), Szeidman, Koloványi, Bognár, Borsits

A PELC a következő fordulóban az Üstökös FC Győrhöz utazik.