Nemzetközi mezőnyben is megállták a helyüket

Haraszti Gábor | 2024.06.26.

A 65. Nemzetközi Atlétikai Magyar Balaton Bajnoksággal folytatódott az idény a Pápai Atlétikai Club számára. Mind a futó szakosztály, mind pedig Füredi Dániel kalapácsvető biztató eredményekkel zárta a napot.

Az U16-os és U14-es területi liga versenyt követően nemzetközi megmérettetésre készültek a fiatalok, a Balaton-bajnokságon az U12-esek egy nagyon népes mezőnyben szép eredményekkel utaztak haza. Vortex-hajításban a legjobb eredményt Peidl Berárd érte el, aki a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Szintén ebben a versenyszámban Freund Bulcsú 6., Freund Barna 13., Bérczy Bulcsú 11., Nebenfürer Ákos 17. lett, a lányok között Veidinger Nóra kevéssel maradt le a dobogóról. Az atléták 60 illetve 600 méteresek síkfutásban is rajtvonal mögé álltak, ahol a sprint számban Peidl Berárd negyedikként ért célba.

Az abszolút 100 méteres versenyszámban két PAC-os sportoló indult, Szalai Zsófia 14.02 másodperces és Élő Barnabás 12.19 másodperces ideje eddigi legjobb eredményük ezen a távon. A futók mellett Füredi Dániel is elindult, ő a kalapácsvetők között, végig nagyon stabilan versenyezve 66.71 méteres eredménnyel a harmadik helyet szerezte meg. Számára a következő megmérettetés a magyar bajnokság lesz.