Küldj üzenetet

Amennyiben kérdése lenne hozzánk, küldje el nekünk!

Vagy keress információt oldalunkon:

Követés:
PÁPA - KÖZÉLET

Vidám karnevál az óvodákban

Babos Petra | 2021.02.12.

A farsang a vízkereszttől hamvazószerdáig tartó vidám, télbúcsúztató időszak. Az óvodákban igen mozgalmas hetek ezek, hiszen a kicsik minden évben izgatottan várják a jelmezes felvonulást, a táncot és a vicces játékokat. Mai körképünkben a város óvodáinak farsangi programjaiba pillanthatnak be az olvasók.

A Pápai Városi Óvodák Tókerti Tagóvodájában idén a farsangot kicsit másképpen, új módon szervezték meg.

Menyhártné Kovács Bernadett tagóvoda-vezető a Médiacentrum kérdésére elmondta, ebben az évben tematikus farsangként egy mese van a középpontban. Olyan mese, amelyben mindenki megtalálja azt a figurát, szereplőt, akinek a bőrébe szívesen belebújna ezen a napon. Ez a gyerekek számára különösen izgalmas élményt jelent.

– Óvodánk minden csoportjában más-más, a kicsikkel közösen kiválasztott mese szereplői elevenedtek meg. Az Ibolya csoportban a mackók, a Margaréta csoportban a macskák, a Tulipán csoportban a pöttyös dalmata kutyusok mulatoztak. A farsangra már a múlt héten ráhangolódtunk, hiszen az egész készülődést áthatotta a közös tevékenységünk. Együtt készítettük a jelmezeket. A dalmatáknak fehér pólóra nyomdáztunk fekete foltokat, füleket készített mindenki saját magának. Készültek még a mackóknak is fülek, a medvéknek mancsok karmokkal, a macskáknak pedig cicafülek is. A varrni tudó óvó nénik és a dajkák az állatok farkincáit készítették el. A farsangra a csoportszobákat is feldíszítettük, színes füzérek tették vidámabbá a helyiségeket – mondta el a tagóvoda vezetője.

A Vajda Péter lakótelepi Óvodában szintén újragondolták az idei nevelési évben a farsangi időszakot.

Horváthné Végh Judit tagóvoda-vezető elmondta, az idei farsang különlegessége, újszerűsége abban rejlik, hogy a gyerekek nem egyetlen kitűzött napon bújhattak valaki más bőrébe, hanem egy kéthetes időszak szólt a télvégi mulatságról, az önfeledt szórakozásról.

– Lényegét, eszközét a mese adta, mely végigkövette a gyerekek mindennapjait. Az óvó nénik olyan mesetémát választottak, amiben a kicsik tevékenyen részt vettek, illetve a meseszereplők bőrébe bújhattak minden nap. Az átváltozás varázslata hatalmas élményt jelentett a gyerekeknek. Ehhez a jelmezeket az ovisok maguk készítették el, amelybe saját elképzeléseiket is belevihették, ettől volt egyedi és bájos. A Rozmaring csoport a cirkusz világába pillantott be, a Pillangó csoport élő társasjátékként elevenítette meg a dominókat, a Szivárvány csoportban képzeletbeli utazás várta a gyerekeket a jegesmedvék és a barnamedvék világába, a Napsugár csoport pedig a bohócok vidám, vicces világát idézte meg – tudtuk meg Horváthné Végh Judittól.

Kovácsné Somlai Nikolett Rózsa, a Huszár lakótelepi Óvoda tagóvoda-vezetője elmondta, mind a hét csoportban különböző tematikát választottak az óvó nénik.

– A farsangra a felkészülés több hete megkezdődött. A kicsikkel barkácsoltunk, verseket, mondókákat tanultunk, de a lényeg az volt, hogy együtt ötleteljünk az ovisokkal és mindenki szabadon választhassa ki, hogy ő mi szeretne lenni a témakörben. A gyerekek az óvó nénikkel közösen készítették el a jelmezeiket, emellett varrtunk és díszletet is készítettünk. A csoportszobákban különböző tematikák szerint öltöztek be az ovisok, így voltak cicák, mackók, dalmaták, de megelevenedett Aprajafalva, a Hupikék törpikék, a Jégvarázs, Hóország és a cirkuszok világa is – tudtuk meg a tagóvoda-vezetőtől, aki hozzátette, a szülők részéről nagyon pozitív volt a fogadtatása a tematikus farsangnak, a gyerekek pedig izgatottan várták már a napot, hogy felvehessék jelmezeiket.

Tunnerné Buzás Éva, az Édenkert Pápai Református Óvoda vezetője elmondta, a vírushelyzet ellenére jókedvvel, örömben töltötték az idei farsangot. Sajnos nem ünnepelhettek együtt a csoportok, ez mindenképp visszalépés volt az eddig megszokott nívós témafarsangoktól, nem lehetett cirkuszfarsang, farsanglagzi, mesefarsang, melyeknek aktív szereplői voltak a gyerekek a felnőttek mellett. Idén  állatok jelmezeibe bújtak az ovisok, a felnőttek pedig igyekeztek tartalmas tevékenységgel megtölteni a délelőtti programokat.

Tarróné Szücs Zita, a Szent Anna Római Katolikus Óvoda vezetője a Pápa és Vidékének elmondta, a hagyományokhoz híven a nagyböjti időszakot megelőzve tartják a farsangi mulatságot az óvodában.

– A fennálló veszélyhelyzet miatti korlátozásoknak megfelelve, a szabályok betartása mellett minden csoport elkülönítve farsangolt. Az óvodapedagógusok kreativitását tükrözte az egyedi, hangulatot fokozó díszítés, valamint a néphagyományokhoz hű télűző játékok széles tárháza. Népi hangszerek, zajkeltő eszközök, zeneszó, önfeledt gyermekkacaj hallatszott a csoportszobákból. A mulatozás mellett helyet kapott a pihentető vicces mesék hallgatása, mondókázás, de voltak ügyességi játékok is. Úgy gondolom, a szabályok szigorú betartása mellett kicsit másképp, de maradandó élményt nyújthattunk a gyermekeknek – tudtuk meg Tarróné Szücs Zitától.

Az idei farsangon kicsik és nagyok egyaránt jelmezbe bújva, vidám dalokat énekelve és izgalmas játékokat játszva űzték el a telet a város óvodáiban, így reméljük, hamarosan beköszönthet a várva várt tavasz.





Keresés tartalmaink között

Kérjük adja meg a keresett kifejezés az alábbi mezőben: