Európa trónján Bóka Viktória

Haraszti Gábor | 2022.11.05.

Aranyéremmel zárta a Szófiában megrendezett kadet, junior és U21-es karate Európa-bajnokságot a Griff SE sportolója, Bóka Viktória. A pápai karatéka -65 kilogrammban állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára.

Viktóriánál beérett a rengeteg befektetett munka gyümölcse. A fiatal hölgy már a debreceni kvalifikációs versenyen is remekül küzdött, teljesítményét pedig Bulgáriában is megismételte. Viki előbb egy bolgár, majd egy litván versenyzőt győzött le, a döntőben szintén egy litván karatés került az útjába, akit szintén meg tudott verni, ezzel az U20-as korosztályban a dobogó legfelső fokára állhatott.

A magyar válogatott 57 versenyzővel szerepelt a viadalon. A Magyar Shinkyokushin válogatott hét arany-, öt ezüst- és tíz bronzéremmel a negyedik helyen végzett a nemzetek közötti éremtáblázaton.