Új csúcsok születtek

Császár Dóra | 2022.07.05.

A Pápai Sport Centrumban rendezték meg a 63. Nemzetközi Atlétikai Balaton Bajnokságot, mely egyben a Felnőtt, U23 és U20 Összetett Atlétikai Magyar Bajnokság is volt. A versenyen a Pápai Atlétikai Club színeiben a kalapácsvetőknél Füredi Dominik új egyéni csúccsal második helyen végzett, Füredi Dániel az U20-asok között szintén második helyezést szerzett. Felnőtt korcsoportban Árvai Krisztián a dobogó harmadik fokára állhatott fel, a hölgyeknél Csernyik Dzsenifer ezüstérmet vehetett át. A futóknál Németh Bíborka 100 méteren egyéni legjobbját futotta, ami a negyedik helyre volt elegendő, 3000 méteren Winhoffer Júlia első-, Winhoffer Kata második lett. A "Mennyit futsz 100-on"-on selejtező-fordulón Scheller Márk megnyerte a versenyt, mellyel továbbjutott az augusztus 8-ai döntőre. Kép: Pápa és Vidéke