A Perutz kinyitotta a gólzsákot

Haraszti Gábor | 2023.09.09.

Az idén még nyeretlen Perutz FC a Veszprém vármegyei első osztályú labdarúgó-bajnokságban a 100 százalékos Sümeget fogadta. A pápaiak kiszakították a gólzsákot, hiszen magabiztos játékkal öt gólt lőttek.

Szombat délután első győzelmükre készültek a sárga-kékek, akiknek két döntetlen, egy vereség volt a mérlege a bajnokságban. Hét közepén sikerült a Balatonfüred ellen továbbjutni a vármegyei kupában, ez adhatott némi önbizalmat a fiataloknak. No meg a nyáron távozott Nagy Bálint személye, akit sikerült meggyőzni a közös folytatásról, a rutinos védő ott is volt a kezdőben.

Kiválóan kezdte a mérkőzést a Perutz, hiszen már a 8. percben megszerezte a vezetést: Szalai beadását Nagy Dávid ballal továbbította a hosszúba 1-0. A folytatásban is a hazaiak akarata érvényesült, szépen forgatták a széleket, veszélyesek voltak a beadások. A 36.percben egy kirúgást Cser fejelt vissza Nagy Krisztián elé, lövése a jobb kapufát érintve került a hálóba 2-0. A 42.percben Cser beadását fejelte centikkel a kapu mellé Hauser. A 44.percben harmadik gólját is megszerezte a hazai alakulat, előbb Hauser fejesét védte a sümegi kapus, majd Horváth lövését is sikerült hatástalanítani, a labda Szalai elé pattant, aki a jobb felsőbe helyezett 3-0.

A második felvonás egy hatalmas pápai lehetőséggel indult, ám Hauser öt méterről a kapusba lőtte a játékszert. Az 55. percben egy védelmi hibát Bolla használt ki, aki a jobb felsőbe tekert 3-1. Három perccel később Szalai átlövését tenyerelte ki Kovács, majd egy kontra végén Görhes tekert a felső lécre. A 70.percben újabb pápai gól született, Rozman beadását Kun-Szabó fejelte a rövid felsőbe 4-1. Az 5-1-es végeredmény a 88. percben alakult ki, Nagy Dávid tálalt az ötösnél önzetlenül Varga elé, akinek közelről nem volt nehéz dolga.

Perutz FC – Sümeg VSE 5-1 (3-0) Gsz.: Nagy D., Nagy K., Szalai Cs., Kun-Szabó, Varga

Kun-Szabó Attila: Meglepett a Sümeg defenzív játéka, de ez feküdt nekünk, az első félidőben jól játszottunk. A forgatókönyv hasonló volt, mint a korábbi meccseinken, azzal a különbséggel, hogy most bementek a helyzeteink.

Perutz FC: Présing – Nagy B., Nagy K. (Császár 69.), Szalai Cs. (Gajdosi 84.), Rozman, Cseke, Nagy D., Cser (Mikóczi 84.), Erdősi, Horváth (Kun-Szabó 70.), Hauser B. (Varga 57.)

Sümeg VSE: Kovács – Párizs (Tüttő 69.), Márkus (Varga 55.), Nimsz, Bolla, Bujtor, Rédei, Laczi, Csik, Görhes A., Görhes T.

A Perutz szeptember 17-én Gyulafirátótra utazik.