HATalmas Perutz-győzelem

Haraszti Gábor | 2022.10.29.

A megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában folytatta jó sorozatát a Perutz FC. A pápai együttes a Várpalota magabiztos legyőzésével hatra növelte veretlenségi sorozatát.

Perutz FC – Várpalota 2-0 (1-0) Gsz.: Nagy B., Gajdosi

Perutz FC: Varga – Rozman, Karácsony, Ruzsás (Farkas 91.), Cser, Horváth, Szántó (Bolla 91.), Nagy B., Gajdosi (Budavári 84.), Pető (Bognár 76.), Varga (Tihanyi 84.).

Várpalota: Kerekes – Szabó, Szenyéri, Gerák, Szurok, Csapó, Reznyák, Borbás, Udvardi, Sanda (Kovács 65.), Gergely (Kaufmann 46.).

Pazar formában várta a szombat délelőtti tétmérkőzést a Perutz, mely legutóbbi öt bajnokiját egyaránt megnyerte, húsz gólt lőtt és csak négyet kapott, így a harmadik helyre jött fel. A vendég Bányász sem állt rosszul, az elmúlt négy fordulóban kétszer nyert és két döntetlent ért el.

Jól kezdte a mérkőzést a hazai csapat, hiszen már a 9. percben megszerezte a vezetést, Szántó szögleténél Nagy Bálint emelkedett a legmagasabbra és a bal sarokba fejelt 1-0. Az ezt követő 35 percben újabb nagy helyzetet nem jegyezhettünk fel, mezőnyben folyt a játék, a Várpalota kontrából és pontrúgásokból próbált egalizálni – sikertelenül – a Perutz támadásaiba pedig sokszor hiba csúszott, így a kapusoknak nem volt sok dolga. Szinte lemásolta az első félidei kezdést a szünet után a Pápa, hiszen ismét gyors gólt lőtt: egy labdaszerzés után szépen járt lábról lábra a labda, majd eljutott a hosszún érkező Gajdosihoz, aki ballal a kapu jobb oldalába helyezett 2-0. A 73.percben az első komoly védést kellett bemutatnia a hazai kapusnak, Kovács bal felsőbe tartó lövését Varga fölé tolta. A 75. percben Szántó szabadrúgása csattant a felső lécen, mint később kiderült, ez volt a meccs utolsó fontos mozzanata.

Kun-Szabó Attila: Az eddigi legszervezettebb ellenféllel találkoztunk ma, jól védekeztek, nehezen tudtuk feltörni őket, de összességében úgy érzem, megérdemelten nyertünk. A pontrúgásaink veszélyesek voltak, ez döntött.

A pápai alakulat november 1-jén a megyei Magyar Kupa harmadik fordulójában a Borsosgyőri ISE vendége lesz. A találkozó kedden 14 órakor kezdődik.