Kettős győzelemmel jutott fel a Perutz ellen a Gyöngyös az NB III-ba

Haraszti Gábor | 2023.06.11.

A hazai, 1-0-s vereséget követően nem tudott idegenbeli bravúrt végrehajtani a Perutz FC, mely két alapembere nélkül háromgólos vereséget szenvedett a Gyöngyöstől.

Egygólos hátrányból várta az osztályozó visszavágóját a Perutz FC, ahol eltiltás miatt Horváth Tamás és Nagy Krisztián sem léphetett pályára. A GYAK honlapjának tudósítása szerint a találkozó első találata a 39. percben esett, Márkus rajzolt egy labdát az előretörő Oravecznek, aki átvétel után a hosszú felső sarokba bombázott 1-0. Az 59.percben Varga kapus egy szöglet után a gólvonalról mentett, majd Lekli lövését védte bravúrral. A megismételt sarokrúgást Czinkóczi fejelte kapura, újabb kapusbravúr, ám Szilágyi érkezett a kipattanóra és a gólvonal mögé továbbított 2-0. A 78. percben Oravecz tekerte középre a játékszert, ahol a Márkus emelkedett a legmagasabbra 3-0. A folytatásban több találat nem esett, bár a Perutz nem tudta kiharcolni az NB III tagság lehetőségét, küzdeni akarásáért így is minden dicséretet megérdemel.

Gyöngyösi AK – Pápai Perutz FC 3-0 (1-0) Gsz.: Oravecz, Szilágyi, Márkus

Kun-Szabó Attila: Több mint ezer hazai néző előtt jól kezdtünk, helyzeteink voltak, kapufát lőttünk, aztán egy egyéni hiba után az ellenfél megszerezte a vezetést. Az egyéni párharcokat ők nyerték, sajnos a hibáinkat az ellenfél góllal büntette. Úgy gondolom, elégedettek lehetünk a szezonnal, kevesen gondolták, hogy egy teljesen újjászerveződött, fiatal csapat a második helyen végez a bajnokságban és partiban lesz az NB III-ért. Gratulálok a srácoknak, jövőre ismét megpróbáljuk.

Gyöngyösi AK: Tóth – Szilágyi, Forgó, Márkus, Oravecz (Mihályi 83.), Szabó V. (Dudás 83.), Szentannai (Babarcsik 74.), Czinkóczi, Nagy-György, Szabó T. (Ludányi 83.), Lekli (Tóth 61.)

Perutz FC: Varga – Gajdosi (Mikóczi 77.), Cser (Bognár 61.), Nagy B., Varga B., Kun-Szabó (Bódai 83.), Rozman, Nagy D., Pető, Hauser, Benecz (Farkas 77.).