Követés:
PÁPA - SPORT

Magabiztosan jutott tovább a kupában a Perutz FC

Haraszti Gábor | 2022.11.01.

A Veszprém megyei Magyar Kupa harmadik fordulójában pikáns mérkőzést rendeztek, hiszen a Perutz FC Borsosgyőrre látogatott. Szép számú nézőközönség előtt egy sportszerű találkozón végül érvényesült a papírforma.

Borsosgyőri ISE – Perutz FC 1-5 (0-2) Gsz.: Bors ill. Tihanyi, Szántó 2, Nagy D. Gajdosi

Borsosgyőri ISE: Máté D. – Koncz (Jendrics 78.), Máté Á., Tóth (Farkas 65.) Stilet (Benkő 86.), Tóth, Bors, Bertalan (Colbers 56.), Szívós, Boda (Tamás 56.), Cseh.

Perutz FC: Hauser – Farkas, Tihanyi (Horváth 46.), Cser, Szántó, Nagy D., Nagy B. (Rozman 46.), Bolla, Farkas B. (Gajdosi 46.), Pető, Bognár.

A Kolontár és a Pápateszér legyőzése után utazott a szomszéd Borsosgyőrhöz a Perutz csapata. A hazaiak a bajnokság mellett a kupában is jól szerepelnek, korábban a Nemesszalókot és a Herendet is két vállra fektették.

A rendezők tájékoztatása szerint közel 300 néző volt kíváncsi a kupameccsre, melyen Bors szabadrúgásából először a hazaiak veszélyeztettek, majd a 22. percben megszerezte a vezetést a Perutz, Cser adott az alapvonalról középre, az ötösnél Tihanyi érkezett, aki a kapuba belsőzte a labdát 0-1. Három perccel később Szántó szabadrúgása zúgott el a jobb felső mellett, majd Farkas tekerése tévesztett kevéssel célt. Öt perccel a szünet előtt Szántó húzta meg a bal oldalon, majd laposan a hosszúba gurított 0-2. Egy óra játék után Máté Áron szabálytalankodott a tizenhatoson belül, a tizenegyest Szántó magabiztosan értékesítette 0-3. Két perccel később Gajdosi szépen ment el a bal oldalon, beadását Nagy Dávid sodorta közelről a gólvonal mögé 0-4. Negyed órával a lefújás előtt előbb Bors lövésénél, majd Máté fejesénél védett nagyot Hauser, aztán Rozman buktatta Stiletet a büntetőterületen belül: a tizenegyest Bors a jobbra vetődő Hauser mellett a kapu bal oldalába helyezte 1-4. Az 1-5-ös végeredményt a 87. percben Gajdosi állította be, aki Nagy passzát lőtte a bal sarokba.

Kun-Szabó Attila: Egy szimpatikus, lelkes ellenfelet sikerült magabiztosan legyőznünk. Ha lehet, még fiatalabb kerettel érkeztünk, szerdán U19-es bajnoki van és az U17 is játszik, úgy érzem, mindenki megállta a helyét. A kemény pálya megnehezítette a dolgunkat, de összességében könnyedén nyertünk.

A Perutz FC hétvégén Szentantalfára utazik.