Nehezen indult, de aztán sima lett

Haraszti Gábor | 2023.04.07.

Nagypénteki fordulót rendeztek a Veszprém vármegyei első osztályú labdarúgó-bajnokságban. A játéknapon a Perutz FC a Zircet fogadta, a találkozót magabiztosan a hazaiak nyerték meg.

Jó formában, legutóbbi két bajnokiján hat pontot és nyolc gólt szerezve a második helyről várta a 9. helyezett Zirc elleni összecsapást a Perutz.

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, az első tíz percben több veszélyes támadást is vezettek és pontrúgásokból is sikerült helyzeteket kialakítani az ellenfél kapuja előtt, ám nem sikerült betalálni. Negyed óra elteltével összeszedte magát a Zirc és mezőnyben egyenrangú ellenfele volt a Perutznak. Az első félidő hajrájához közeledve aztán egy kapu előtti kavarodás után Nagy Bálint góljával sikerült megszerezni a vezetést a hazaiaknak, akik a második játékrész elején egy szöglet után Kun-Szabó révén megduplázták előnyüket. Az 55.percben Kun-Szabó második találatával már 3-0 állt az eredményjelzőn, ezzel el is dőlt a meccs, a 4-0-s végeredményt a csereként pályára lépő Nagy Dávid bombagólja állította be.

Perutz FC – FC Zirc 4-0 (1-0) Gsz.: Nagy B., Kun-Szabó A. 2, Nagy D.

Kun-Szabó Attila: Az első félidőben nehezen tudtuk feltörni a védelmüket, aztán a második játékrész elején szerzett két gyors góllal eldőlt a mérkőzés. Olyan fizikai fölényünk volt, hogy onnantól kezdve már nem volt kérdés a sikerünk. Sorozatban harmadik meccsünkön lőttünk négy gólt, ami dicséretes, Hauser Bálint középső védős játéka pedig kifejezetten tetszett.

Perutz FC: Varga P. – Erdősi, Cser, Horváth T. (Rozman 74.), Varga B., Kun-Szabó A. (Bognár 68.), Nagy K. (Gajdosi 74.), Nagy B., Pető (Király 68.), Hauser B., Benecz (Nagy D. 68.).

FC Zirc: Dobai – Bíró, Mári, Hornyacsek R. (Takács 28.), Wittmann, Antal, Stupián, Hornyacsek E. (Komenda 83.), Óvári (Tehel 83.), Kopházi (Végh 73.), Somogyi (Nagy B. 63).

A Perutz április 15-én Devecserben lép pályára.