Kilenc emberrel maradt alul az osztályozón a Perutz

Haraszti Gábor | 2023.06.04.

Elveszítette a Gyöngyös elleni NB III-as osztályozó első mérkőzését a Perutz FC. A pápaiak részéről Horváth Tamást és Nagy Krisztiánt is kiállította a játékvezető, aki egy tizenegyest is megítélt a vendégek javára.

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, mindkét kapu előtt adódtak kisebb lehetőségek. A 42.percben Szabó lépett ki teljesen egyedül a leshatáron, Horváth pedig hátulról elkaszálta. Gaál Ákos játékvezető tizenegyest ítélt, a pápaiak csapatkapitányának pedig sárgát mutatott fel, mivel neki ez már a második volt, mehetett zuhanyozni. A büntetőt Márkus magabiztosan értékesítette. A 60.percben Varga kapus tartotta meccsben csapatát, Szabó Viktor, Szentannai és Szabó Tamás próbálkozásánál is a helyén volt. Tíz perccel később a vendég kapus is nagy bravúrt mutatott be, Nagy Krisztián célozta meg a rövid alsót, Tóth lábbal védett. A hátralévő időben nem sikerült az egyenlítést kiharcolni, sőt Nagy Krisztiánt Czinkóczi felrúgásáért még ki is állította a játékvezető, így maradt a 0-1. Nehéz, de nem reménytelen helyzetből várja a visszavágót a sárga-kék együttes.

Perutz FC – Gyöngyösi AK 0-1 (0-1) Gsz.: Márkus (tizenegyesből)

Kun-Szabó Attila: Jól kezdtünk, több helyzetünk is volt, aztán egy szerencsétlen tizenegyes után új meccs indult. Eléggé lesgyanús volt a szituáció, de az asszisztens nem emelte a zászlaját. Érdekes felfogásban vezette a mérkőzést a játékvezető, hat sárgát és két piroslapot osztott ki. A félidőben azt kértem, hogy több gólt ne kapjunk, hiszen van még egy visszavágó. Az első 40 percre építhetünk, egy rossz szavam se lehet a játékosokra, sokat dolgoztak. Köszönjük a szurkolók biztatását, örömteli, hogy újra futballhangulat volt Pápán.

Perutz FC: Varga P. – Cser, Nagy B., Horváth, Varga B. (Bognár 65.), Kun-Szabó (Gajdosi 89.), Nagy K., Rozman, Nagy D., Pető, Hauser (Benecz 51.)

Gyöngyösi AK: Tóth B. – Szilágyi, Forgó, Vernyik, Márkus, Oravecz, Szabó (Babarcsik 83.), Szentannai (Ludányi 66.), Czinkóczi, Nagy-György, Szabó.

A visszavágót június 11-én rendezik Gyöngyösön.