Lemarad a kupadöntőről a Perutz

Haraszti Gábor | 2023.05.25.

A Veszprém vármegyei Magyar Kupa hatodik fordulójában háromgólos vereséget szenvedett a Perutz FC. A hétvégi ezüstcsatára készülő pápaiak a Balatonfüredi USC ellen maradtak alul.

A vármegyei kupa döntőjébe jutás volt a tétje a találkozónak, melyen a 33. percben Benedek révén büntetőből a vendégek kerültek előnybe. A második felvonásban hat perc alatt eldőlt a továbbjutás, a 62.percben előbb Nagy Dániel növelte kettőre a különbséget, a 0-3-as végeredményt Benedek a 68.percben állította be.

Perutz FC – Balatonfüredi USC 0-3 (0-1) Gsz.: Benedek 2, Nagy

Kun-Szabó Attila: Ezen a mérkőzésen nem játszottunk jól és látszott, hogy mentálisan is elfáradtunk. Ennek ellenére 0-1 után közel álltunk az egyenlítéshez, sajnos a kapufáról kifelé pattant a labda. A rutinosabb ellenfélnek egy kapuralövése volt az első félidőben, az is a 11-es volt. Pont a rutinból adódóan az ellentámadásokat pontos lövésekkel fejezték be a fürediek, akik jól felkészítettek, taktikusak voltak, sok sikert kívánok nekik a döntőben. Nincs okunk szomorkodni, hiszen így is ott vagyunk az országos főtáblán, de most a szombati bajnokink a legfontosabb.

Perutz FC: Varga P. – Cser (Bognár 71.), Nagy B., Horváth T. (Mikóczi 77.), Varga B. (Kun-Szabó 46.), Nagy K., Rozman, Nagy D., Pető, Hauser, Benecz (Gajdosi 46.)

Balatonfüredi USC: Filipánics – Bene (Drahovszky 38.), Nagy (Simon 90.), Török, Kovácsfi, Radács, Schőnig, Takács, Szente, Benedek (Sárközi 85.), Koltai (László 75.)

A pápaiak a bajnokság utolsó fordulójában május 27-én Sümegen lépnek pályára, ahol ha győznek, biztosan a második helyen végeznek a pontvadászatban.