PÁPA - SPORTSPORT

Magabiztosan győztek a kézisek

Haraszti Gábor | 2022.03.25.

Nyolcgólos sikerrel folytatta a megyei férfi kézilabda-bajnokságot a Bakonyerdő Pápa együttese. A házigazdák remek kezdést követően végig vezetve győzték le az Egerszegi KK-t.

A Szentgotthárd elleni balszerencsés vereség után (38-37) viszonylag szokatlan időpontban, csütörtökön 19 órai kezdéssel fogadta a Zalaegerszeget a pápai alakulat, melyben több fiatal is lehetőséget kapott. Kapcsándi Zsolték kiválóan kezdtek, 5-0 után a vendégek edzője kénytelen volt időt kérni. A rövid tanácskozás hatott a vendégeknél, hiszen a félidő felére két-három gólig fel tudtak zárkózni, a pápaiak lendületes támadójátékkal és néhány begyakorolt figurával állandósították az öt-hatgólos különbséget, a félidőben 23-16 állt az eredményjelzőn. A hosszabb szünet sem törte meg a Bakonyerdő lendületét, a második játékrész kilencedik percére már kétszámjegyű volt a különbség (29-19), olyannyira magabiztos volt a vezetés, hogy a 27. percben még egy kínai figura is belefért, Kapcsándi volt az előkészítő, Sipőcz a befejező. A Pápa 41-33-ra nyert és továbbra is versenyben van a dobogóért.

Kapcsándi Zsolt: A szokatlan időpont szerencsére nem zavart meg minket. A jó kezdés után kicsit beleszürkültünk a találkozóba, bár mindkét oldalon voltak technikai hibák, úgy gondolom, ki tudtuk szolgálni az egyre nagyobb számú közönségünket – akiknek a buzdítását ezúton is köszönöm – és magabiztosan tartottuk itthon a két pontot.

A Bakonyerdő a következő fordulóban Simontornyára látogat.