Követés:
PÁPA - SPORT

Három pontot hozott a Mikulás a Perutz FC-nek

Haraszti Gábor | 2022.12.04.

A megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság idei utolsó fordulójában a sereghajtó Magyarpolányt fogadta a Perutz FC. A pápaiak érvényesítették a papírformát és 4-0-ás sikerrel vonultak téli pihenőre.

Nem kevesebb, mint 14 helyezés és 26 pont választotta el a feleket egymástól a kezdő sípszó előtt, így a hazaiak számára a kötelező győzelem kategóriájába tartozott a találkozó. Ahogy arra számítani lehetett, a kezdő sípszótól a vendégek térfelén folyt a játék, ám a masszív falat sokáig nem sikerült megbontani. Varga lesgólja után Cser átlövéssel próbálkozott, majd fél óra elteltével egy pontrúgásból megszerezte a vezetést a Perutz, Varga szögletét Pető fejelte a hálóba 1-0. Néhány perccel később egy kapu előtti kavarodás után Nagy Krisztián elé került a játékszer, lövését azonban védte Paksi kapus.

A rövid szünet után nem kellett sokat várni a következő lehetőségre, melyből rögtön kettő lett a különbség: a tizenhatos csücskénél Nagy Krisztián kapta a labdát, majd egy igazítás után felvarrta a rövid felsőbe a játékszert 2-0. Nem volt megállás, öt perccel később már három volt a különbség, egy nagyszerű kényszerítő után Ruzsás is betalált. A 72. percben ismét gólt szereztek a hazaiak, egy kontratámadás végén Ruzsás gurította el a kapus mellett a labdát 4-0. A mérkőzés utolsó helyzete Cser nevéhez fűződik, aki ziccerben a jobb kapufa mellé helyezett. A pápaiak idei 11. győzelmükkel a második helyen telelnek.

Kun-Szabó Attila: Nehezen tudtuk feltörni az ellenfél védelmét, sok helyzet kimaradt, amíg meg nem szereztük a vezető találatot. A második félidő könnyedebb játékot hozott, ahol csak a különbség mértéke volt kérdéses.

Perutz FC – Magyarpolány 4-0 (1-0) Gsz.: Pető, Nagy K., Ruzsás 2

Perutz FC: Varga (Hauser 75.) – Rozman, Ruzsás, Erdősi (Karácsony 54.), Cser, Horváth T. (Mikóczi 63.), Nagy K. (Farkas Á. 75.), Nagy B., Pető, Varga B., Bognár.

Magyarpolány: Paksi – Veisz, Döbrösi, Polt B. (József 85.), Hardi, Kardos, Polt P., Schönberger, Vass, Sárkány, Talabér (Csipszer 85.).

A bajnokság 2023. február 19-én a Balatonalmádi elleni rangadóval folytatódik.